| Description | Details |
|---|---|
| Brand | LG |
| Model | LGGBM2618650, INR18650M26 |
| Wrap colorr | #4824FF |
| Cell image | ![]() |
| Ring Colorr | #FFFFFF |
| Charging voltage | 4.2 Volt |
| nominal voltage | 3.65 Volt |
| Discharge cut off | 2.75 Volt |
| Minimal Voltage | 2 Volt |
| Nominal capacity | 2600 mA |
| Typical capacity | 2500 mA |
| Minimum capacity | 2500 mA |
| Charging current | 1250 mAh |
| Maximum charging current | 2500 mAh |
| Discharge current | 500 mAh |
| Maximum Discharge current | 10 mAh |
| Vendor specifications | WhatsApp Image 2025-02-20 à 23.48.36_f5dda412.jpg |
| vendor_sds | WhatsApp Image 2025-02-20 à 23.48.35_060b6ef6.jpg |