| Description | Details |
|---|---|
| Brand | YikLik (YLE) |
| Model | IFR26650A320 |
| Wrap colorr | #A496B3 |
| Cell image | ![]() |
| Ring Colorr | #FFFFFF |
| Charging voltage | 3.9 Volt |
| nominal voltage | 3.2 Volt |
| Discharge cut off | 2 Volt |
| Minimal Voltage | 2 Volt |
| Nominal capacity | 3200 mA |
| Typical capacity | 3200 mA |
| Minimum capacity | 3100 mA |
| Charging current | 640 mAh |
| Maximum charging current | 3200 mAh |
| Discharge current | 16000 mAh |
| Maximum Discharge current | 16000 mAh |
| Vendor specifications | SPEC_YLE_IFR26650A320.pdf |
| vendor_sds |